Vlasy bez šamponu

Většina běžných šamponů obsahuje silikony, parabeny a další látky, které našim vlasům a organismu příliš neprospívají. Mohou způsobovat silné kontaktní alergie, nebo jen mírné podráždění, které se projevuje kombinací suché, šupinaté pokožky a mastných vlasů, případně "pouze" urputným svěděním.
A to nemluvíme o barvách na vlasy...

Věděli jste například, že v testu barev na vlasy, který prováděla švýcarská veřejnoprávní televize Kassensturz v roce 2014, obdrželo 15 z 20 produktů hodnocení jako nevyhovující z hlediska šetrnosti k lidskému tělu i přírodě? Nebo, že podle studie v časopise American Journal of Public Health se u žen, které dlouhodobě používají barvy na vlasy, zvyšuje riziko onemocnění non-Hodgkinovým lymfomem, leukémií, rakovinou močového měchýře a dalšími krevními chorobami?

Naštěstí existuje metoda péče o vlasy a pokožku, která využívá jen jednoduchých, čistě přírodních prostředků.

Světem tzv. no poo metody vás provede Šárka Polanecká, která o ní říká:

No poo metoda se u nás objevila zhruba před šesti lety a stejně tak dlouho se jí věnuji i já. K no poo jsem se dostala na mateřské, protože jsem v tu dobu našla smysl v odbourávání zbytečné chemie nejen v péči o tělo. Jako jedni z prvních jsme s mým partnerem začali prodávat zcela přírodní prostředky k mytí vlasů a péči o pokožku a pleť a tento způsob péče mne baví dodnes.

Přijďte se dozvědět více o bylinných prášcích, jílech a zcela přírodních barvách na vlasy, jejichž použití nám možná zabere trochu více času, ale je rozhodně šetrnější k nám i přírodě. A my si přeci dobrou péči zasloužíme.

Srdečně zvou

Hana a Šárka


Místo a čas konání: Jindřichohradecké Zero, Masarykovo nám. 69, Jindřichův Hradec (vedle bistra Karot)

Cena:


Přihláška na přednášku Vlasy bez šamponu