Reakce pozvánka ABO

From: Jitka Gajdošíková [mailto:beskydybezobalu@gmail.com]
Sent: Wednesday, March 17, 2021 5:07 PM
To: Hana Dubovská <hdubovska@seznam.cz>
Subject: Re: Pozvání k účasti na Asociaci bezobalových obchodů

Ahoj Hani, omlouvám se, že píšu až teď, ale tím, že jsem většinu času v obchodě sama a mám jen jednou týdně výpomoc kamarádka, tak nemám čas skoro na nic a ještě jsem prošvihla tvůj termín na odpověď. Mám bezobalový obchod Beskydy Bez Obalu ve Frýdlantu nad Ostravicí 2 roky, 2 měsíce po mém otevření otevřela ještě bezobalový obchod další paní. Frýdlant nad Ostravicí je malé město s necelými deseti ticíci obyvateli. Vaše aktivita se mi líbí, před dvěma lety jsme vedle sebe seděly v Praze na setkání bezobalových obchodů, kde už tato myšlenka ztaložení padla. Bohužel nemám vůbec čas, abych se aktivně účastnila příprav a nevím, jestli bych zvládla měsíční setkání on-line, protože jsem vlastně skoro pořád v obchodě. Ale snad by se to dalo zařídit. Taky by mě zajímala výše poplatku, který bysme platili, protože každá koruna je pro mě dobrá. Tím, že jsme na malém městě dva bezobalové obchody, tak je to denní boj. V každém případě budu ráda, když se dozvím více informací a budu se moct tak rozhodnout, jestli účast ve spolku zvládnu.

Pěkný večer a ať se ti i vznikajícímu spolku daří.

Jitka Gajdošíková

Beskydy Bez Obalu

Frýdlant nad Ostravicí


From: bezobaluhk@email.cz [mailto:bezobaluhk@email.cz]
Sent: Monday, March 15, 2021 7:57 PM
To: hdubovska@seznam.cz
Subject: ABO

Dobrý den, paní Hanko,

slíbily jsme, že se do 15. 3. ozveme s naším stanoviskem ke vznikající Asociaci bezobalových obchodů.

Probraly jsme veškeré aspekty této možnosti a zatím jsme nenašly mnoho důvodů, proč se stát její součástí.

Obě vnímáme případný vstup do asociace jako další vklad našeho času, energie a financí. Obchod provozujeme čtvrtým rokem.

V souladu s konceptem bezobalového nakupování máme nastavenou síť dodavatelů, sortiment, nakládání s obaly i osvětovou činnost a workshopy. V jejich pořádání nám teď ale bohužel brání stávající situace.

Přirozenější a svobodnější alternativou sdílení a vzájemné podpory se nám jeví současný Spolek bezobalových obchodů na fb a každoroční osobní bezobalová setkání.

Rády finančně podpoříme další fungování této fb skupiny, pokud to bude třeba.

I přes náš odmítavý postoj děkujeme za Vaši práci a zaslání všech informací

Přejeme pevné zdraví

Petra a Marta, Bez obalu HK


From: Silvie Kladivová [mailto:kredenc.prodejna@gmail.com]
Sent: Monday, March 15, 2021 7:00 PM
To: Hana Dubovská <hdubovska@seznam.cz>
Subject: Re: Pozvání k účasti na Asociaci bezobalových obchodů

Zdravím, Hanko,

reaguju ohledně zaslaných informací na téma vzniku Asociace bezobalových obchodů.

Důkladně jsem text prošla. Požadavek na zpětnou vazbu zněl "pošlete krátkou zprávu, zda...". Moje rozhodnutí alespoň pro tuto chvíli zní ne.

Přesto jsem se rozhodla podrobněji vysvětlit důvod. Můžou to pro Vás být užitečné informace. Předpokládám, že asi nebudu jediná s podobnými pochybnostmi.

Program ABO na mě trochu působí jako Evropská unie, která sice nabízí určitou praktickou pomoc a užitečné nástroje, na druhou stranu může nevítaným způsobem omezovat suverenitu jednotlivých prodejen. Jde o to, co na miskách vah převažuje.

Víte, jsem specifická osobnost - silně eticky založený introvert se zaměřením na lidi a s velkou potřebou vidět smysl své činnosti a ještě větší potřebou svobody a pocitu volných rukou, což absolutně ovlivňuje způsob mého podnikání a z čeho vychází i moje "ne".

Vyjádřím se k vyjmenovaným bodům v části "Proč". Text prosím neberte ve zlém - psala jsem, jak mi naskakovaly myšlenky se vším respektem k Vaší iniciativě.

- informace v legislativní oblasti - za mě nic, co by se nedalo vyřešit informováním se na patřičné instituci, nebo dotazem v naší bezobalové fcb skupině, případně, kdyby šlo do tuhého, zaplacením hodinové konzultace u právníka

- nabídka dodavatelů - na papíře to zní dobře, ale reálně může jít o další potenciálně drhnoucí mezičlánek. Nehledě na roli dodavatelů, jejichž součinnost nebude možné z pozice ABO v podstatě nijak vynutit.

- informace ohledně praktického fungování obchodů - každý jsme unikum s konkrétními potřebami vyplývajících z místa a trhu, který obýváme. Mně zatím vždy stačilo poradit se na Spolku nebo s jiným obchodem podobného ražení.

- ke kvalitnímu vzdělávání v oboru - co přesně to podle Vás znamená? Nasávám informace vlastně pořád, je to podstata mé práce. Zdrojů mám už teď poměrně hodně.

- koordinace společných aktivit v marketingové a dodavatelské oblasti - asi by to chtělo specifikovat podrobněji, protože obojí může být současně výhoda i zátěž.

Nastavení vnitřního hodnotového systému - u toho bodu se mi rozezněl vnitřní alarm. Jistě i mezi provozovateli bezobalů se najdou prodejci, kteří například nechápou význam BIO a pouze přeprodávají konvenci za "dobrou" cenu. Jsem přesvědčená, že většina z nás má své hodnoty srovnané a mnohem výše nastavené než zbývající část obchodního sektoru. Jinak bychom nedělali to, co děláme.

Nastínění zero waste hodnot je určitě fajn jako připomínka pro posílení vlastní motivace. Nicméně nevím, na kolik je vhodné sestavovat etický kodex za účelem následného vymáhání dodržování jeho obsahu nebo postihu za nedodržení. Toto bych asi nezkousla, ačkoli rozumově chápu důvod jeho zformulování.

Důvěru spotřebitelů - v mém případě místních obyvatel našeho malého města, často mých sousedů - si buduju několikaletou poctivou prací a otevřenou komunikací.

Navíc si úplně nemyslím, že lidé, kteří většinou nečtou ani červenou ceduli na dveřích psanou velkým písmem, se budou pídit po existenci sepsaných hodnotových kritérií a podle nich volit, ve kterém obchodě nakoupí. Určitě to naplatí absolutně, ale šest let práce v obchodě mi v tomto směru trochu vzala iluze :-)

Děkuji, pokud jste přečetla až sem. Snad Vám bude můj pohled aspoň trochu přínosem.

Přeju Vám, aby Vaše úsilí přineslo to, co od něj očekáváte. Kdo ví, třeba jednou zjistím, že jsem se mýlila

Hezký den a ať se nám všem daří

Silvie


From: Veronika Pokorná [mailto:nabersibezobalu@gmail.com]
Sent: Sunday, March 14, 2021 8:04 PM
To: Hana Dubovská <hdubovska@seznam.cz>
Subject: Re: Pozvání k účasti na Asociaci bezobalových obchodů

Dobrý den,

na základě Vaší výzvy bych ráda vyjádřila pozitivní vztah k založení ABO. Jsem celkem nový bezobal, který určitě stále vnímá handicap v nedostatku informací ohledně legislativy, osvědčených dodavatelů apod. Vnímám založení asociace jako velký zdroj informací, kdy se nemusí bezobal učit pokus/omyl. Rozhodně si myslím, že by měl být vytvořen i nějaký systém na sdílení velkých pytlů se zbožím s krátkou expirací/méně obrátkového zboží - bohužel se mi takto v začátku již hodněkrát stalo, že se něco neprodalo a expirovalo, takže pak řešit co s tím si myslím, že každého správného zero waste fandu trápí. Budu se ráda účastnit přípravné fáze.

Dejte vědět až bude něco potřeba!

Přeji hezký zbytek víkendu.

S pozdravem,

Veronika Pokorná

NABER SI bez obalu


From: Petr Sláma [mailto:slama@zrno.eu]
Sent: Sunday, March 14, 2021 5:45 PM
To: Hana Dubovská <hdubovska@seznam.cz>
Cc: Jirka Holoubek <jiri.holoubek@gmail.com>
Subject: RE: Pozvání k účasti na Asociaci bezobalových obchodů

Dobrý den paní Hano,

děkuji za pozvání do vznikající asociace bezobalových obchodů. Musím na začátek říci, že nejsme 100% bezoobalu, protože prodáváme i sortiment, který v současné legislativě není možné bez obalu nabízet. Nicméně vše se postupně

vyvíjí a my dnes tímto ekologickým způsobem prodáváme cca 80% našeho sortimentu. Většina nabízených produktů jsou primárně přirozené potraviny a sortiment, který představují všechny potraviny v jejich původní podobě tak, jak nám je poskytla příroda, bez průmyslového zpracování, anebo jsou upravované pouze minimálně bez přidání umělých příměsí a příchutí.

Naší dlouhodobou cestou je neustálé vylepšování a zmenšování uhlíkové stopy na minimum.

Pokud máme co přidat k Vámi zakládané aktivitě, tak se rádi zúčastníme.

Hezký den přeje a zdraví

Petr Sláma

Jednatel

www.edobrezrno.cz

www.dobrezrno.cz


From: info@lysazrnka.cz [mailto:info@lysazrnka.cz]
Sent: Sunday, March 7, 2021 11:30 PM
To: Hana Dubovská <hdubovska@seznam.cz>
Subject: Re: Pozvání k účasti na Asociaci bezobalových obchodů

Dobrý den,

děkuji moc za oslovení.

Myšlenka propojenosti bezobalů se mi určitě líbí.

Avšak nemohu aktuálně slíbit výpomoc apod. při realizaci společenství, jelikož mám malou dcerku a jsem ráda, že tak nějak zvládám udržet v chodu obchod.

Za mě tedy nyní jen takto stručně.
Určitě mi můžete posílat informace, jak se věc vyvíjí dále.

Děkuji a jsem s pozdravem
Jana Kautcká
ZRNKA Lysá nad Labem


From: Jan Nesnídal (BioDay) [mailto:bioday@bioday.cz]
Sent: Friday, March 5, 2021 3:57 PM
To: 'Hana Dubovská' <hdubovska@seznam.cz>
Subject: RE: Pozvání k účasti na Asociaci bezobalových obchodů

Dobrý den,

Děkuji za zprávu a pozvání k účasti na Asociaci bezobalových obchodů.

Provozuji dvě prodejny BioDay, přičemž nabízíme spíše tzv. bezobalový koutek, většina sortimentu je balená. Nápad se mi určitě líbí a do budoucna bych se rád připojil ke členství do asociace. Vzhledem k tomu, že máme pouze část sortimentu bezobalovou, tak se domnívám, že vybudování "základní kostry" Asociace bude ale lepší přenechat na čistých "bezobalistech". Navíc moje aktuální časová vytíženost s provozem obou obchodů mi momentálně nedovoluje, abych se pouštěl do dalších nových projektů.

Nicméně abych přispěl zpětnou vazbou k tomu, jak na mě projekt působí, tak napíšu svůj osobní pohled, v čem by se mi do budoucna zamlouval. Krátce jsem i telefonoval s Jirkou Sedlákem, který mi tehdy pomáhal s realizací bezobalového provozu u nás v BioDay takže jsem se přeptával na některé další detaily, abych nedělal závěr z jednoho emailu.

  • Zdroj informací k bezobalovému provozu nebo čemukoliv dalšímu je samozřejmě super, není potřeba rozebírat
  • Sjednocení standardů - zde by se mi líbilo vytvořit určité standardy, které je nutné/doporučené dodržovat pro bezobalový provoz. Např. množství BIO produktů, hygiena, prověření dodavatelé, legislativa atd. Tyto standardy by byly nutné pro členství v asociaci a zákazník by si tak mohl ověřit, že je na správném místě.
  • Vztahy s dodavateli, provozní pravidla, vyjednávací síla asociace - to jsou asi další milníky, které by mohla asociace přinést a které by měly být další přidanou hodnotou
  • Členský poplatek by nevadil - zvláště pokud Asociace přináší přidanou hodnotu viz předchozí body

Za mě tedy je určitě lákavé se do budoucna k ABO přidat.Pokud byste ještě chtěla cokoliv probrat, klidně volejte. Budu rád i za aktuální info o vývoji nebo budoucí přizvání.

S přátelským BIO pozdravem 😊

Jan Nesnídal

BioDay


From: Bio Letná [mailto:info@bioletna.cz]
Sent: Tuesday, March 2, 2021 11:14 PM
To: Hana Dubovská <hdubovska@seznam.cz>
Subject: Re: Pozvání k účasti na Asociaci bezobalových obchodů

Dobrý den, paní Dubovská,děkuji Vám za zprávu, ale dovoluji si Vás upozornit, že náš podnik rozhodně nelze označit za bezobalový. Přestože myšlence bezobalového nakupování fandíme, není transformace našeho obchodu tímto směrem zatím na pořadu dne. Proto o participaci na Vašem projektu neuvažujeme, ale v případě potřeby jsem Vám k dispozici na tel.: 603 966 580.

S přátelským pozdravemMiloslav Picmaus, Bio Letná


From: Prodejna Bezobaláč [mailto:prodejna@bezobalac.cz]
Sent: Tuesday, March 2, 2021 3:11 PM
To: Hana Dubovská <hdubovska@seznam.cz>
Subject: Re: Pozvání k účasti na Asociaci bezobalových obchodů

Ahoj Hanko,

za nas. Zajem o asociaci jsme meli vzdy, a to porad plati. Myslim, ze nejdulezitejsi je prave ten konsenzus a smysl cele organizace. Ja vnimam jako jeden z nejvetsich problemu to, ze bezobalove obchody v CR jsou nesmirne rozmanite, co vychazi i z jejich prostredi - mesto, typ zakazniku atp. A tedy je potrebne tyto faktory vzit v uvahu, aby byly skutecne podchyceny potreby jednotlivych prodejen.Ja se rada pripojim i k pripravni etape. Zakladnim problemem, ktery mame, je nedostatek casu. ABO, na to, aby fungovala, potrebuje skutecne aktivni pristup a nekoho, kdo ji bude resit full time. Je to opravdu spoooousta prace. Nicmene, tim, ze jsme prodejna ze Zlina, tj stredne velkeho mesta, tak si myslim, ze sdilime hodne problemu, nebo otazek, ktere trapi vetsinu prodejen v CR. Proto bych se rada pripojila minimalne k tem diskusim.Dej tedy vedet, jake budou dalsi kroky.

Dekuji a mej se moc hezky!Zdravi Ingrid a Michal :-)


From: Daniel Dostrašil [mailto:evs@jbuo.cz]
Sent: Tuesday, March 2, 2021 12:31 PM
To: Hana Dubovská <hdubovska@seznam.cz>
Subject: Re: Pozvání k účasti na Asociaci bezobalových obchodů

Srdečně zdravíme z Ústí nad Orlicí,

Ano, moc rádi bychom byli součástí asociace a ještě jednou děkujeme za podporu formou školení v BEZOBALU v Praze v květnu 2019.

Rádi bychom byli, pokud by spolupráce byla neideologická, mám na mysli bez kritiky masožroutů, bez protěžování piopotravin, bez podpory potravin, které vyrábí Hnutí Haré Kršna, bez podpory antibabišovských demonstrací apod. Pokud by se v budoucnu Asociace chtěla veřejně vyjadřovat za beozobalové obchody k jiným věcem, než ve věci snižování množství obalů, neměli bychom zájem, i kdybychom s konkrétní věcí souhlasili. Víte jak se v Čechách malé zájmové skupinky dovedou zhádat na maličkostech, je to vidět všude. Bylo by dobré se na tom shodnout.

A teď pozitivní směr spolupráce: moc se nám líbila myšlenka mít společný sklad / e-shop, jednat společně s pěstiteli / dodavateli u nás i v zahraničí o dodávkách bezobalů, nebo s vratnými obaly, dále s výrobci vybavení atd. Zajímalo by nás sdílení příkladů dobré i špatné praxe, litertury, která neomílá furt jen totéž, odkazů a kontaktů. Další věcí by bylo vedení celospolečenské debaty o snížování odpadů, pořádání přednášek a seminářů, které by místo profesionálů z Prahy a Brna vedli , pokud by si to přáli, místní nadšenci z obchůdků. Mohla by se uspořádat kampaň na školách a školkách a další propojené projekty. Pokud by to takto fungovalo, budeme rádi i přispívat na takový cech a aktivně se v něm účastnit.

Omlouváme se, že reagujeme se zpožděním a všem, kdo držíte otevřeno a pomáháte lokálně přejeme hodně sila radosti z vašich zákazníků.

Za Beeehappy s.r.o.

Dan Dostrašil


From: ahoj@biokoko.cz [mailto:ahoj@biokoko.cz]
Sent: Monday, March 1, 2021 10:15 AM
To: hdubovska@seznam.cz
Subject: Re:Pozvání k účasti na Asociaci bezobalových obchodů

Ahoj Hanko,

uz pri prvnim zmince na nasem setkani jsem byl pro zalozeni teto asociace a i nyni me oslovuje stale stejne, takze jsem urcite pro a s nasim obchodem Bio Koko se urcite pridame.

at se dari

hezký denMartin Šošško

From: obchod@bezz.eu [mailto:obchod@bezz.eu]
Sent: Friday, February 26, 2021 1:29 PM
To: hdubovska@seznam.cz
Subject: Re:Pozvání k účasti na Asociaci bezobalových obchodů

Dobrý den,
chtěla bych poděkovat za oslovení.

Samotná myšlenka mi přijde skvělá, ve své podstatě si myslím, že není v tuto chvíli vyloženě "organizace", která zaštiťuje celou problematiku, a která by mohla býti aktivně využívána při komunikaci s širokou veřejností. V tuto chvíli je veškerá komunikace pouze na poli obchodů a jejich potencionálních zákazníků, ale problém není komunikován globálně, přece jen změna by měla přijít z co nejširšího území, ne pouze z lokálních komunit kolem obchodů.
Náš obchod oslavil nedávno pouze 3 měsíce. Rádi bychom se do procesu celé tvorby zapojili, nic méně nevím, zda nebude tento fakt překážet.

Budeme moc rádi pokud nás budete informovat s dalším vývojem situace,
za brněnský BEZz,

Markéta Janáčková


From: klara@mlekovky.cz [mailto:klara@mlekovky.cz]
Sent: Thursday, February 25, 2021 9:55 AM
To: Hana Dubovská <hdubovska@seznam.cz>
Subject: Re: Pozvání k účasti na Asociaci bezobalových obchodů

Ahoj Hanko

Určitě jsem pro asociaci, pokud bude poskytovat nové poznatky možnosti, řešení problémů, legislativní poradenství a pod je to výborná šance pro nás všechny. I když nejesem čistě bezobalový obchod ráda se přidám. Pomoc s nastavením bohužel ale asi nebudu stíhat, věnovat se tomu naplno na to nemám kapacitu.

---

Hezký den
Klára
Mlékovky


From: Šárka Lankočí [mailto:info@czbezobalu.cz]
Sent: Wednesday, February 24, 2021 6:15 PM
To: Hana Dubovská <hdubovska@seznam.cz>
Subject: Re: Pozvání k účasti na Asociaci bezobalových obchodů

Dobrý den,

o tento projekt nemáme zájem.

přejeme dobré zdraví !

S pozdravem

Mgr. Šárka Lankočí


From: Zemidluh [mailto:obchod@zemidluh.cz]
Sent: Wednesday, February 24, 2021 4:01 PM
To: Hana Dubovská <hdubovska@seznam.cz>
Subject: Re: Pozvání k účasti na Asociaci bezobalových obchodů

Dobrý den,

myšlenka nás zaujala a rádi se zúčastníme prvních jednání a diskusí. Ovšem finální stanovisko bude záležet na konečné podobě fungování a nastavených hodnot asociace :)Tedy v této fázi jsme pro a očekáváme další instrukce.
Budeme se těšit a mockrát děkujeme za Váš čas a iniciativu.

Zemidluh - bezobalový obchod


From: Pavel Jetensky [mailto:pavel.jetensky@seznam.cz]
Sent: Tuesday, February 23, 2021 2:00 PM
To: Hana Dubovská <hdubovska@seznam.cz>
Subject: Re: Pozvání k účasti na Asociaci bezobalových obchodů

Dobrý den, paní Dubovská, nápad asociace se mě líbí a podporuji ho, a rád bych, aby náš obchůdek ( Krámek Bezobalu Brozany u Pardubic) byl v budoucnu členem.

Moje představa je taková, že se nebudu účastnit pravidelných setkání asociace, ani nijak na tvorbě participovat, neboť má dost práce s chystáním platformy Wiki a dodavatelského systému.

S pozdravem

Pavel Jetenský

Krámek Bezobalu v Brozanech u Pardubic


From: Hnutí DUHA České Budějovice [mailto:ceskebudejovice@hnutiduha.cz]
Sent: Tuesday, February 23, 2021 11:47 AM
To: Hana Dubovská <hdubovska@seznam.cz>
Subject: Re: Pozvání k účasti na Asociaci bezobalových obchodů

Dobrý den, Hano,

my máme bioklub Hnutí DUHA České Budějovice v Kaplici jako neformální záležitost. Moc se o tom nechceme na veřejnosti šířit. Leda, že byste zahrnovali i osvětové spolky.

S pozdravem Ondra Šanda


From: Bez obalu [mailto:info@bezobalu.cz]
Sent: Tuesday, February 23, 2021 11:38 AM
To: Hana Dubovská <hdubovska@seznam.cz>
Subject: Re: Pozvání k účasti na Asociaci bezobalových obchodů

Ahoj Hani,

děkuji za oslovení a zaslání informací.

Máme určitě zájem do asociace vstoupit, až budou jasné konkrétní podmínky. Bohužel z časového hlediska nemáme možnost se zapojit do příprav...

Se srdečným pozdravem,

Lucie Sotáková za Bez obalu Frýdek-Místek

From: Michaela Valentová [mailto:info@sumperskaspajzka.cz]
Sent: Tuesday, February 23, 2021 9:59 AM
To: Hana Dubovská <hdubovska@seznam.cz>
Subject: Re: Pozvání k účasti na Asociaci bezobalových obchodů

Dobrý den Hanko,

moc děkujeme za oslovení. Rádi bychom se stali součástí asociace. Sama vnímám, že něco takového by mohlo být velmi užitečné. A jako nový obchůdek (fungujeme teprve necelý rok) jsem si při našich začátcích říkala, že je škoda, že tu nic takového zatím není.

Sama jsem právě nastoupila na mateřskou dovolenou a v půlce března mám termín porodu, ale zatím emailově a později ráda i osobně bych se do asociace zapojila. Náš obchod ale proovozujeme společně s manželem, takže v kontaktu i nyní v začátcích asociace můžeme zůstat alespoň takto online.

Mám pracovní (brigádní) zkušenost v bezobalovém obchodě v Praze a v porovnání se Šumperkem vnímám, jak je cílová skupina zákazníků trochu odlišná na různých místech republiky. V Praze jsem pociťovala, že se zákazníci mnohem více soustřeďují na kvalitu zboží a fakt, že je zboží bez obalu, u nás častěji koukají na ceny, nebo moc nepodporují myšlenku brát si zboží do vlastních nádob a jsou schopni přijít si pro zboží do koupených mikrotenových sáčků... Je to různorodé. Proto si myslím, že může být trochu obtížné nastavit společné hodnoty pro bezobalové obchody v celé republice. Troufám si říct, že my, jako provozovatelé, budeme mít hodnoty dost podobné všude, ale zákazníci budou různorodí. O to víc mě však láká podělit se s ostatními o zkušenosti z jiných regionů v republice. Je to skvělá výzva.

Taky se mi moc líbí představa sdílet zkušenosti s různými dodavateli a vytvářet tak tím kvalitnější síť dodavatelů. Společně pak můžeme více motivovat dodavatele k používání vratných obalů.

Moc děkuji za Vaši iniciativu a budeme se těšit na společnou spolupráci a budoucí setkání.

Pěkný den ze Šumperka,

Michaela Valentová

605 055 173

www.sumperskaspajzka.cz


From: Bezobalu-Ostrava [mailto:info@bezobalu-ostrava.cz]
Sent: Tuesday, February 23, 2021 9:50 AM
To: Hana Dubovská <hdubovska@seznam.cz>
Subject: Re: Pozvání k účasti na Asociaci bezobalových obchodů

super

---

Gabriela Holečková

tel. +420 770 635 612

www.bezobalu-ostrava.cz


From: David Kucharčík [mailto:bezobaluvlasim@gmail.com]
Sent: Tuesday, February 23, 2021 8:28 AM
To: Hana Dubovská <hdubovska@seznam.cz>
Subject: Re: Pozvání k účasti na Asociaci bezobalových obchodů

Srdečně Vás zdravím, Hanko,

děkuji za zaslaný email. S myšlenkou založení ABO plně souzním a budu moc ráda, pokud se to podaří. Budeme určitě chtít být členy 💚 Sdílení zkušeností, posílení vlivu při jednání s dodavateli, hledání dalších řešení, tak jako zaručení kvality pro naše zákazníky, je pro nás velmi důležité. Takže s námi prosím počítejte ;-)

Moc volného času už mi nezbývá, ale pokud byste chtěli posílit tým a pomoci s přípravami, tak bych to zkusila nějak vymyslet, abych se mohla účastnit setkání (online) a případně nějak přispět a napomoci vzniku ABO.

Jsem moc ráda, že můžeme sdílet své zkušenosti online, BO wiki i dodavatelská "aplikace" jsou dle mého super a věřím, že hodně usnadní, zpřehlední a posunou naše snažení správným směrem.

Krásný den a hodně radosti a zdraví Vám i Vaší rodině.

Dana


Dana Kucharčíková (Vrbová)

Bez Obalu Vlašim