PŘEDNÁŠKY

PŘIJĎTE SE INSPIROVAT DO ZERA

Krásný prostor, který máme nyní pro náš obchod k dispozici a který jsme zatím celý zbožím zaplnit nezvládli, si přímo říkal o to, abychom ho nabídli všem, kdo mají chuť a zájem se navzájem inspirovat, dozvídat se nové věci, sdílet zkušenosti i poznávat nové lidi a obzory.

Proto se pro vás budeme snažit připravovat kratší i delší setkání s lidmi, kteří mají co říct a předat, kteří nás mohou nečekaně obohatit, poradit, pobavit, či dokonce nakopnout novým směrem.

Pokud víte o někom, kdo tomuto popisu odpovídá, a byli byste rádi, aby se o něm dozvěděli i ostatní, napište nám svůj tip na e-mail jhzero@seznam.cz.

Pokud sami hledáte prostor, kde byste uspořádali přednášku či povídání pro cca 20 osob, rádi vám náš prostor po dohodě poskytneme.

Chcete dostávat informace o chystaných přednáškách včas?

Registrujte se k odběru našeho newsletteru.


od 6. 10. 2021 - více v textu

LÉČBA STRAVOU A ŽIVOTEM

Cyklus pěti setkání, v nichž budou rozebrány jednotlivé tělesné orgány, jejich duchovní význam, vzájemné souvislosti, léčení i vhodná strava.

S Bc. Lenkou Zelinovou


30. 10. 2021 13:30 -17:00

DOMÁCÍ BYLINNÁ KOSMETIKA

Povídání o surovinách pro domácí kosmetiku, rostlinných a vonných olejích a malý "domácí salón krásy" na sobotní odpoledne.

S Ing. Olgou ŠtíchovouCHYSTÁME


KOLO ŽIVOTA, KOLO ROKU

Aneb s bylinami v proměnách času.

S Ing. Olgou Štíchovou


MOJE OSOBNÍ VŮNĚ

Kreativní dílnička s povídáním o esenciálních olejích a aromaterapii na sobotní odpoledne.

S Ing. Olgou Štíchovou


ENVIRONMENTÁLNÍ SOCIÁLNÍ PODNIK

jako důležitý pilíř podpory lokální ekonomiky a komunitního rozvoje, aneb jak je možné některé ze silných a viditelných následků klimatické změny řešit lokálně naplňováním principů tzv. environmentálního sociálního podnikání. Jak takové aktivity přispívají ke zkvalitňování života (nejen na venkově), komunitnímu rozvoji, podpoře lokální ekonomiky a zabraňování odlivu lidí z venkova do měst?

S Markétou Vinkelhoferovou


PARTNERSTVÍ JE ZRCADLO

O vztazích, o partnerství mezi mužem a ženou, jejich skutečných úlohách na světě a ve vztahu a jejich opravdové spolupráci.

S Bc. Lenkou ZelinovouJIŽ PROBĚHLO


12. 10. 2021 17:30 - 19:30

BYLINY PODZIMU A POSILOVÁNÍ IMUNITY

S podzimem čas bylin nekončí, zato je nejvyšší čas začít podporovat naši imunitu (pokud to neděláme průběžně coloročně). Jak nám  v tom může pomoci příroda si popovídáme

S Ing. Olgou Štíchovou


29. 9. 2021  17:30 - 19:30

RODIČE A DĚTI

Aneb co znamená být "dobrým" rodičem a jak roli rodiče zvládnout a zůstat přitom zdravý na duchu i na těle, nebo se dokonce osobnostně rozvinout.


22. 6. 2021 od 17:30 hod

CO NÁM TĚLO ŘÍKÁ, ANEB NEMOC JAKO DAR

Co je ve skutečnosti nemoc? Jak ji můžeme vnímat jinak, než jako "děsnou nespravedlnost"? Proč zrovna já musím být nemocný? Čím jsem si to zasloužil? A máme možnost být opravdu zdraví nebo je  nemoc nevyhnutelná součást života? S Bc. Lenkou Zelinovou si budeme povídat o duševních i duchovních příčinách nemocí a velkých možnostech, které má každé lidské tělo.


10. 6. 2021 od 17:00 hod

ZDRAVÉ VLASY BEZ ŠAMPONU

O tzv. no poo metodě (zkratka od no shampoo - bez šamponu) již slyšíme nějaký ten čas. Sem tam se k nám dostane zpráva, že si někdo myje vlasy jenom moukou nebo žloutky či co... ale jak je to doopravdy? Pokud vám vadí, co všechno obsahují běžné šampony, nebo jste se dostali již na hranu používání přírodních šamponů, či máte prostě jen chuť zkusit něco nového, přijďte si popovídat s Šárkou Polaneckou, která se metodě no poo věnuje již 6 let.


14. 12. 2020 od 18:00 hod

DUŠEVNÍ A DUCHOVNÍ PŘÍČINY STRAVOVACÍCH NÁVYKŮ

Jídlo v našem životě hraje nezaměnitelnou roli. Je jednou ze základních lidských potřeb, bez jejíhož naplnění bychom těžko přežili. Pro někoho se ale potrava stává závislostí a pro jiného naopak nepříjemnou součástí života. Jídlo je spojeno s mnoha psychickými poruchami, které mnohdy ohrožují lidské životy. Nadváha, podváha, anorexie, bulimie...vše má jednoho společného původce - naši hlavu. Pojďme společně odhalit možné příčiny těchto problémů. Do tajů psychologického a duchovního pozadí našich stravovacích návyků nás zasvětí Bc. Lenka Zelinová (Votavová).