NAŠI   DODAVATELÉ

TIERRA VERDE

Tierra Verde vznikla v roce 2008. Dnes s láskou a úctou k Planetě vyrábí netoxické prací a čistící prostředky značky YELLOW & BLUE, nabízí širokou nabídku bio bavlny do kuchyně, ložnice i koupelny, alternativní dámskou hygienu GAIA CUP, spoustu užitečných zero waste potřeb CASA ORGANICA, pomůcky pro každodenní péči o tělo z přírodních materiálů MAMA NATURA a recy-drobností BORN AGAIN. Jsou slovenský výrobce se sídlem v Brně.

Posláním společnosti TIERRA VERDE je znovu objevovat, vyvíjet, vyrábět a nabízet produkty denní potřeby s co nejmenším negativním dopadem na zdraví a životní prostředí a zároveň s co nejlepším vlivem na člověka, společnost a Planetu. Záměrem společnosti je vytvořit širokou nabídku výrobků pro lidi, kteří se rozhodnou vydat se na cestu snižování ekologické zátěže a odpadů v běžném každodenním životě.


CALTHA

Caltha (lat. blatouch) je Státním zdravotním ústavem certifikovaná značka kvalitní, z přírodních zdrojů ručně vyráběné kosmetiky. Ingredience jsou získávány pouze z ověřených zdrojů nejvyšší kvality (Velká Británie, Francie a také Česká republika). Prioritou je výroba takových produktů, které svědčí naší pokožce a které ji pomáhají s regenerací.

Proto jsou do přírodních mýdel přidávány prospěšné látky jako jsou sladkovodní řasy chlorella a spirulina, které obsahují obrovské množství chlorofylu. Každé mýdlo obsahuje včelí vosk, který pokrývá kůži jemným filmem a chrání ji před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Další blahodárnou složkou je med, který kůži zvláčňuje a hydratuje. Med i včelí vosk je získáván od včelaře opakovaně oceňovaného zlatou medailí za kvalitu. To, že přírodní mýdlo může být i uměleckým dílem, je díky přírodním hlinkám a minerálním oxidům, které mýdlo krásně a užitečně obarví. Celistvost mýdla podporují esenciální oleje, které propůjčují mýdlům životní sílu rostlin.

Při výrobě všech produktů se snaží vyhnout všem syntetickým ingrediencím a naopak dodává do produktů přírodní látky bez chemického ošetření. Přírodní kosmetiku vyrábí s láskou v samém srdci Hané, v Olomouci.


NATURINKA

Naturinka je rodinná firma z Brna.

A co o sobě říkají?

"Všechny naše výrobky jsou 100% ekologické a neublíží přírodě. Vyrábíme je za studena, takže jejich suroviny nedegradují následkem tepelného zpracování a jsou stabilizovány pouze přírodními konzervanty.

K naší matce přírodě nás váže silné osobní pouto, a proto máme maximum výrobků ve vratných obalech. Na staré rodinné tradici založená česká ruční výroba z nejlepších surovin nám umožňuje dávat nejbližším to nejlepší."

Preferují vlastní, na zahradě sklizené suroviny. Pokud je nemají, tak je na řadě lokální výrobce. Teprve pokud nelze surovinu v české kotlině úspěšně pěstovat a sklízet, tak ji dovážejí od přímého producenta. Subdodavatelé přicházejí na řadu až jako poslední možnost.


BIORYTHME

Biorythme je přírodní funkční kosmetika, která splní to, co slíbí.

Co o ní říká zakladatelka Aneta Adamčíková?

Je s láskou ručně vyrobena v České republice

Každý výrobek vzniká pod mýma rukama, od začátku až do konce. Vývoj receptury, výroba, návrh etiket, balení i expedice probíhá v nové provozovně. Nechci vyrábět co nejvíce věcí za co nejméně peněz, každému jednotlivému výrobku věnuji lásku a pozornost tak, aby se mohl představit v celé své kráse.

Je 100% vegetariánská

A neobsahuje chemikálie jako parafín, vazelínu, SLS/SLES nebo palmový olej.

Není testovaná na zvířatech
Suroviny i výrobky testuji na sobě a svých blízkých. Moje výrobky byly dermatologicky testované nezávislým lékařem na lidských dobrovolnících v rámci vypracování tzv. Hodnocení bezpečnosti ("atestů"), které má každý výrobek od Biorythme.

Je vyráběna v malých šaržích z čerstvých surovin
Nejsem továrna, s každou várkou ("šarží") výrobků si vyhraji do naprosté dokonalosti tak, abych si byla jistá 100% kvalitou. Vše vyrábím ve velmi malém množství, díky čemuž je zaručena čerstvost každého produktu. A protože bez kvalitních surovin není kvalitních výrobků, jejich výběru věnuji velkou péči.

Je "samo-konzervační" (neobsahuje konzervanty)
Receptury vymýšlím tak, aby nemusely obsahovat konzervanty. Některé typy výrobků se bez konzervantů vyrobit nedají - hlavně ty, které obsahují velké množství vody. Proto jdu "bezvodou" cestou. Ta je sice dražší (voda je nejlevnější kosmetickou surovinou), výrobky jsou pak ale kromě toho, že neobsahují žádné konzervační látky, velmi koncentrovanými pomocníky pro péči o pleť. Víte, že platíte za účinné složky, nikoliv za vodu, která může v konvenčních výrobcích tvořit až 90 % obsahu.


NO POO SHOP

No Poo Shop se sídlem v Jarošově nad Nežárkou nabízí 100% přírodní produkty bez přidané chemie k péči o tělo a vlasy. Zaměřují se zejména na indické bylinné prášky a kosmetické jíly. U těchto produktů vyhledávají dodavatele přímo z původní země. Hlavní zásadou je pro ně kvalitní produkt pro zákazníka.


OLEJÁŘSTVÍ Z HORŇÁCKA

Je malé rodinné olejářství s provozovnou v Lipově, které lisuje oleje za studena mechanickým způsobem tak, aby byly zachovány výživné prospěšné látky. Všechna semínka pochází z Moravy a při výběru upřednostňují region Hodonínska ( slunečnice- Veselí nad Moravou, řepka- Hroznová Lhota, len- severní Morava, dýně- Znojemsko). Konzumní oleje jsou prvotřídní kvality a pro obsah výživových látek se hodí zejména do studené kuchyně (řepkový olej i do teplé kuchyně). Z kosmetických produktů nabízí tekuté mýdlo na olejové bázi, které je přírodní, bez živočišných látek a velmi rychle odbouratelné v přírodě.


SONETT

Německá firma Sonett byla založena již v roce 1977 a je jedním z pionýrů ekologické drogerie. Důsledně řeší kvalitu surovin, výrobu svých prostředků a jejich dopad na naše zdraví i životní prostředí.

S výjimkou jediné ingredience jsou všechny produkty založeny na 100% přírodních surovinách na rostlinné a minerální bázi. Garantují 100% biodegradabilitu všech svých produktů a nepoužívají syntetické vůně, umělá barviva a konzervanty. Produkty neobsahují enzymy ani povrchově aktivní látky na ropné bázi, žádná bělidla, geneticky modifikované látky (GMO) nebo nanotechnologii. Samozřejmě ani fosfáty nebo optické zjasňovače.

Všechny rostlinné oleje, které jsou používány jako základ tenzidů (povrchově aktivních látek), jsou v BIO kvalitě, stejně tak i veškeré esenciální oleje a bambucké máslo. Část surovin dokonce pochází z biodynamického zemědělství. To je i mezi kvalitní ekologickou drogerií velmi neobvyklé - BIO suroviny nepoužívá skoro žádná jiná značka.

Veškeré přípravky jsou hypoalergenní a jsou tak vhodné i pro lidi s citlivou nebo alergickou pokožkou.

Zcela výjimečný je fakt, že používají i energeticky silné balzamické přísady, které dále rytmizují a taktéž pravotočivě vířenou, energizovanou vodu.

Samozřejmě žádné živočišné suroviny, žádné testování na zvířatech.

Bohužel pro bezobalové nakupování - firma neodebírá zpět kanystry, v nichž dodává své výrobky, takže nám tady nějaký ten plastový odpad zůstává. Snažíme se jej dále využívat.


CURANATURA

Curanatura je slovenská značka, kterou založil mladý pár toužící po tom, aby bylo na světě méně plastů. Vyvinuli bambusové zubní kratáčky, které nechávají vyrábět v Číně z obnovitelného bambusu v kombinaci se štětinkami z nylonu 4. Také nám dodávají vatové tyčinky z bambusu.